Formular inscriere clasa pregatitoare 2021

Formular online : https://inscriere.edu.ro/cerere/registration.html

Documente necesare pentru înscrierea copilului în clasa pregătitoare 2021:
  • Actul de identitate al părintelui care face înscrierea, atât în fotocopie, cât și în original
  • Certificatul de naștere al copilului – fotocopie și original
  • * O copie a recomandării de înscriere în clasa pregătitoare, în cazul în care înscrierea se face pentru un copil care împlinește vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie – 31 decembrie 2021 inclusiv.
  • * În cazul în care înscrierea este cerută la altă școală decât școala de circumscripție, pe lângă documentele de mai sus părinții trebuie să depună sau să transmită pe e-mail sau prin poștă și documente în copie simplă care dovedesc îndeplinirea criteriilor de departajare
  • * În cazul în care solicită înscrierea la altă școală decât școala de circumscripție, părintele menționează, prin bifarea acestei opțiuni în cererea-tip de înscriere, dacă este de acord cu înscrierea copilului la școala de circumscripție, în situația în care acesta nu este admis la școala solicitată, din lipsă de locuri libere.