Excursie Herneacova.

Excursia școlară este una dintre cele mai interesante, plăcute si utile activităţi extrașcolare, provocând contactul direct cu mediul, aceasta însemnând o percepere activă a unor zone geografice, peisaje, acţionand direct asupra acestora. Prin aceste acţiuni copiii dobândesc informaţii, îşi formează reprezentări, trăiesc experienţe de învăţare, de aceea, conţinutul trebuie ales cu grijă, bine corelat cu scopul şi obiectivele.

In perioada 24-26.05.2024 elevii cu rezultate deosebite la învățătură de la Liceului Tehnologic Vinga și Școala Gimnazială Mănăștur au avut parte de o excursie deosebită la domeniul Herneacova.

Activitățile interactive parc de aventura, echitație, plimbare cu trăsură au adus zâmbete si voie bună în sufletul elevilor.

Proiectul PNRAS-3306 ” Școala locul unde sunt prietenii!’